Press "Enter" to skip to content

Директорот на битолската болница Обедниковски најави оставка

По немилите настани во Клиничката болница во Битола, д-р Александар Обедниковски, генерален директор, најави дека утре ќе поднесе оставка од морални причини.

Повод за повлекувањето на Обедниковски од функцијата прв човек на битолската болница е најновниот инцидент во таа здравствена установа, односно смртта на новороденче која беше регистрирана во болницата како и на 6-годишното девојче Јана Христовска за што се води истрага, а за што денеска министерот за здравство Фатмир Меџити изврши вонредна посета во Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »