Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно, со сончеви периоди

Денес, вторник, 11 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола, ќе биде умерено облачно, со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен и северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, среда, 12 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »