Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, четврток, 13 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, петок, 14 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, со врнежи од дожд. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »