Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 30 дена притвор за 61 годишникот кој се самозадоволувал на јавно место во Црнобуки

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против 61 годишно лице од село Црнобуки, битолско, поради основано на сомнение дека сторил кривично дело по чл. 190 од Кривичниот законик.

Тој се сомничи дека на 11.04.2023, пред малолетници, се самозадоволувал на јавно место во селото.

На 61 годишникот му е одредена мерма притвор до 30 дена, информираат од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »