Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и ветровито со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 14 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и ветровито со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, сабота, 15 април, во Битола времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »