Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 16 степени

Денес, сабота, 15 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето претпладне со мала до умерена облачност, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, недела, 16 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне и во вечерните часови со локален пороен дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »