Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно, попладне со дожд

Денес, недела, 16 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне со дожд и ретка појава на грмежи во најголемиот дел од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, понеделник, 17 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »