Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Денес, среда, 19 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, четврток, 20 април, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност. Околу пладне и попладне со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »