Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 21 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, сабота, 22 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »