Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со дожд

Денес, сабота, 22 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управта за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, недела, 23 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.  Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »