Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за краткотраен дожд

Денес, недела, 23 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, понеделник, 24 април, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно. Температурата во Битола до 20 степени.