Press "Enter" to skip to content

Владе Станковски од Битола, апсолутен првак во боди-билдинг во “IFBB HERKULES GRAND PRIX“ и Балканско, ветерани

Во организација на боди билдинг и фитнес федерацијата на Македонија, во салата “Борис Трајковски“ во Скопје викендов се одржа Балканското првенство и “Херкулес Гранд При“.

Битолчанецот Владе Станковски е првак во бодибилдинг категорија ветерани и апсолутен првак во тешка категорија во  “IFBB HERKULES GRAND PRIX“ како и Балкански прак.

Селекторот на македонската репрезентација Зоран Лазаревски по натпреварите рече дека е задоволен од настапот на репрезенативците и дека двата натпревари ги искористил и за промоција на “Паљо Класик“ кој ќе се организира во Битола и дека има голем интерес за овој натпревари кој оваа година ќе се организира по втор пат во Битола.

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »