Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за дожд

Денес, понеделник, 24 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, вторник, 25 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен северен ветер и услови за локално невреме со појава на град. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »