Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд

Денес, среда, 26 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидтометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен северен ветер. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, четврток, 27 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »