Press "Enter" to skip to content

Пелистер го победи Караорман, но победи и Вардар, разликата во бодови останува иста (фотогалерија)

Пелистер – Караорман 2:0 (2:0)

Фодбалерите на Пелистер во Битола попладнево под Тумбекафе на стадионот “Петар Милошевски“ ја победија екипата на Караорман од Струга, со резултат 2:0, а натреварот го одлучија во првиот дел од натпреварот.Головите за Пелистер ги постигнаа Христијан Стојановски во 22. минута и Бојан Спирковски во 39. минута.Пелистер по 26 одиграни кола во Втората фудбалска лига се наоѓа на 4. место на табелата со 53 бода, и заостанува зад тимот на Вардар кој е на третата позиција со 59 бода или три бода заостанување. Лидер на табелата е екипата на Воска Спорт со 65 бода, а на второ место е екипата на Гостивар со 61 бод.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »