Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, четврток, 27 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 28 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »