Press "Enter" to skip to content

Претрес во Битола, приведен дилер, пронајдени 13 паковања марихуана

На 26.04.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода 21  годишно лице од село Горно Оризари, битолско.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 13 паковки со марихуана, дигитална вага и други предмети.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

More from ВестиMore posts in Вести »