Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ Битола: од 10 часот прекинато водоснабдување од Кравари до Гермијан

ЈКП “Водовод“ од Битола известуваме дека во текот на денешниот ден, петок, 28 април 2023, поради дефект на водоводна мрежа Ф315, почнувајќи од 10 часот со прекинато водоснабдување ќе бидат корсниците од село Кравари до село Гермијан.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин до завршување со санацијата на дефектот.

More from ВестиMore posts in Вести »