Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 20 степени

Денес, сабота, 29 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето во Битола ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 30 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло.  Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »