Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: санкционирани 18 возачи на моторцикли, приведен 64 годишен битолчанец – допирал малолетничка

Во текот на двчерашниот ден во период од 12 до 18 часот спроведена е локална акциска контрола на територијата на Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 18 возачи. Од нив, 13 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, четворица возеле без возачка дозвола, еден нерегистриран…. За време на контролата санкционирани се и други видови на сообраќајни прекршоци.

На 28.04.2023 во 20.50 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола бил лишен од слобода 64 годишник од Битола поради тоа што допирал малолетничка по телото. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.