Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и релативно топло

Денес, недела, 30 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови можен пороен дожд со грмежи. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, понеделник, 1 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, во попладневните часови можни врнежи дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »