Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно

Денес, вторник, 2 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно. Ќе дува умерен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 3 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, наутро со врнежи од дожд, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »