Press "Enter" to skip to content

Во Битола врнежи од дожд, попладне повремено ќе бидат пообилни

Денес, среда, 3 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Од изутрина врнежи од дожд кои попладне повремено ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, четврток, 4 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »