Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 6 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, недела, 7 мај, во Битола, времето ќе виде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »