Press "Enter" to skip to content

Вратите за Еурофарм Пелистер – Вардар ќе се отворат во 17, а ќе се затворат во 18,30 часот

РК Еурофарм Пелистер ги известува сите љубители на ракометот кои купија билети и ќе го следат натпреварот од 12. коло на плеј-офот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 (сабота, 6 мај – 19:00 часот) дека вратите на спортската сала „Боро Чурлевски“ ќе бидат отворени во 17:00 часот, а ќе се затворат во 18:30 часот.

РК Еурофарм Пелистер  ги повикуваме присутните во салата да не носат со себе парички, тврди предмети, цигари, бидејќи истите на влезовите ќе бидат одземени.

Влезници за дербито нема, беа продадени за рекордно време, само за 17 минути.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »