Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: 22 годишник од Битола физички нападнал полицаец, го привеле

На 06.05.2023 во 19.00 чaсот на крстосница од ул. „Климент Охридски“ и ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола  лишиле од слобода 22 годишно лице од Битола затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

More from ВестиMore posts in Вести »