Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 7 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, понеделник, 8 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »