Press "Enter" to skip to content

Кадетките на Пелистер Волеј од Битола се пласираа во финалето на “Ф4“ (фотогалерија)

Пелистер Волеј – Наковски Волеј 2:1

(20:25; 25:22; 15:04)

Во Битола во организација на одбојкарскиот клуб Пелистет Волеј се играат финалните натпревари од кадестката одбојкарска лига на Македонија.“Ф4“ во Битола го отворија кадетските на Пелистер Волеј кој беа домаќини на екипата на Наковски Волеј, кој ја победија со 2:1 по сетови, иако првиот сет го добија гостинките со 20:25.

Во следните два сета домашната екипа забелеѓа маестрална победа со која се пласира финалето од кадетското државно првенство на Македонија, победувајќи го двата сета со 25:22 и 15:4.Попладнево се игра финалето во салата на Медицинското училиште.

Фото: Дамијана Ристевска

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »