Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилно време

Денес, понеделник, 8 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно, со можност за нестабилност со дожд. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, во Битола, времето ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »