Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: битолчанец неовластено следел битолчанка – добил кривична за “демнење“, пријави за физички напади, напад од неколкумина, од сопруг кон сопруга

СВР Битола поднесе кривична пријава против 24 годишно лице од Битола поради постоење основи на сомнение дека во периодот од септември 2022 година до почетокот на мај оваа година неовластено следел и настојувал да оствари контакт со битолчанка. 

На 07.05.2023  во СВР Битола, С.Љ. (43) од Битола пријавил дека во паркот “Стив Наумов“ во Битола бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 07.05.2023 во СВР Битола 20 – годишна битолчанка пријавила дека  нејзиниот сопруг на возраст од 35 години физички ја нападнал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

More from ВестиMore posts in Вести »