Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд

Денес, вторник, 9 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, среда, 10 мај, во Битола, времето ќе биде умерено до значително облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »