Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Денес, среда, 10 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 11 мај, во Битола, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »