Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 11 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во Битола температурата до 16 степени.

Утре, петок, 12 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во Битола температурата до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »