Press "Enter" to skip to content

Денес се одигра државното во фудбал – жени, 3. место за “Таки Даскало“ од Битола (фото)

Денес на стадионот “Павел Шатев“ – “Ќумурно“ игралиште во Битола по вчерашните во машка, се одиграа Државни натпревари во фудбал во женска конкуренција за средни училишта.Победник и воедно Државен првак е екипата на СОУ “Методи Митевски – Брицо“ од Скопје, 2, место за  екипата при СОУ “Миле Јаневски – Џангар“ од Македонска Каменица и 3. место место е екипата на “Таки Даскало“ од Битола.Организатор на денешните натревари, како и и на вчерашните беше Сојузот за училишен спорт од Битола, како и Федерацијата за училиштен спорт на Македонија.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »