Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, петок, 12 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 13 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и потопло со умерена облачност која попладне ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.  Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »