Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне услови за дожд

Денес, сабота, 13 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за појава на пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 14 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »