Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 15 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд, попладне со услови за појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »