Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд

Денес, вторник, 16 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, од пладневните часови нестабилно со дожд. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, среда, 17 мај, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне можност за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »