Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд

Денес, четврток, 18 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Попладне нестабилно со пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, петок, 19 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »