Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне умерено облачно, од пладне нестабилно

Денес, понеделник, 22 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне умерено облачно, од пладне нестабилно со пороен дожд. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, врорник, 23 мај, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со пороен дожд. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »