Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, пладневните нестабилно

Денес, вторник, 23 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, среда, 24 мај, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »