Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и топло, попладне нестабилно

Денес, среда, 24 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, четврток, 25 мај, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »