Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и топло, попладне можност за нестабилност

Денес, четврток, 25 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, од пладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, петок, 2 мај, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне и во вечерните часови нестабилно со пороен дожд. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »