Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне можност за нестабилност

Денес, петок, 26 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времто ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, сабота, 27 мај, во Битола, времето ќе биде претпладне со умерена облачност, од пладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »