Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне со умерена облачност, од пладне можност за нестабилност

Денес, вторник, 30 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претпладне со умерена облачност, од пладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 31 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »