Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладне нестабилно со дожд

Денес, среда, 31 мај, во Битол, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хирометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладне нестабилно со дожд. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, четврток, 1 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со дожд. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »