Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне облачно, попладне со можност за нестабилност

Денес, четврток, 1 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне облачно, попладне со можност за нестабилност. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, петок, 2 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »