Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала облачност

Денес, петок, 2 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со можност за нестабилност. Максималната температура во Битола до 25 степени.

Утре, сабота, 3 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, од пладне можна нестабилно со дожд. Максималната температура во Битола до 24 степени.