Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност

Денес, недела, 4 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 5 јуни, во Битола, времето ќе биде прoменливо облачно со слаб повремен дожд. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »