Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

Денес, понеделник, 5 јуни во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилно со пороен дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 6 јуни, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, а попладне на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »